Strona główna

Muzeum Politechniki Opolskiej zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy: „Pejzaże miast – dworce”, przygotowanej przez Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu.

Autorami kilkunastu prac (obrazów, rysunków i grafik) są uczniowie szkół plastycznych w kraju, którzy wzięli udział w tegorocznej I edycji konkursu „Pejzaże miast – dworce”.

Zapoczątkowana w bieżącym roku przez opolski „Plastyczniak” inicjatywa, ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na metaforę - jaką stanowi miasto z całym bogactwem odniesień do indywidualnych doświadczeń, obserwacji, przeżyć i emocji jednostki. Tegoroczna edycja konkursu skupiona jest wokół dworców i stacyjek kolejowych, kolejne będą poświęcone m.in. mostom, ratuszom, oknom i podwórkom.

WYSTAWA CZYNNA DO KOŃCA 2012 ROKU

pejzaze