Strona główna

Aplikacja mobilna „O!polskie muzea”, którą można już instalować na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych, dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej, użytkownicy uzyskają dostęp do 1001 zdigitalizowanych obiektów (wraz z opisami) – najbardziej reprezentatywnych zasobów wszystkich muzeów z terenu województwa opolskiego, w tym Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich.

3142 l

 

Aplikacja ma formę przewodnika. Zawiera informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych i mediów społecznościowych, mapę określającą lokalizację instytucji oraz dni i godziny jej otwarcia. Aplikacja posiada także tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących.

W przedsięwzięciu uczestniczą 22 muzea, a liderem projektu, którego koszt wyniósł 126 tys. zł (dofinansowany w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Partnerami projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich Odział Opolski.

Gorąco namawiamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji